Uzaktan Eğitim Birimi Ayrı Bir Yüksekokul Oldu


UZAKTAN EĞİTİM BİRİMİ AYRI BİR YÜKSEKOKUL OLDU

 

            Mersin Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitim yapan Uzaktan Eğitim Birimimiz yeniden yapılandırılmıştır. Yeniden yapılandırma sonucunda; Mersin Meslek Yüksekokulu, Mersin Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak; Uzaktan Eğitim Birimi ise Mersin Meslek Yüksekokulu olarak değiştirilmiştir. Sadece uzaktan eğitim öğrencileri için ayrı bir yüksekokul olarak düzenlenen Mersin Meslek Yüksekokulu için yeni yer yapılmış ve yüksekokulumuz Kasım ayı içerisinde yeni binasına taşınmıştır. Birimimiz bu tarihten itibaren eğitim-öğretim faaliyetlerine burada devam etmektedir. Sınavlar da yeni binada yapılmaktadır.   

 

    

 

Yeniden yapılanma ve taşınma sırasında teknik olarak ve öğrenci destek hizmetleri konusunda bazı sorunlar yaşanmıştır. Bu nedenle tüm öğrencilerimizden özür diliyoruz.

 

Yüksekokulumuzun yeniden yapılanması çalışmaları ile Uzaktan Eğitim Platformunda yaşanan iletişim sorunları ile ilgili düzenleme çalışmaları sizlere daha iyi hizmet vermek amacıyla halen devam etmektedir. Bu çalışmalarda öğrenci iletişim programı değiştirilerek yenilenmekte ve iletişim bandı genişletilmekte olup platforma bağlı server sayısı arttırılmaktadır. Çalışmaların bitirilmesi ve denemelerin yapılmasının 01.01.2007 tarihinde tamamlanması hedeflenmiştir. Bu düzenlemeler sonucunda bağlantı sorunlarını ortadan kaldırmak ve öğrencilerimizin sistemde daha kaliteli iletişim bandı içinde bulunmaları amaçlanmaktadır.

 

 

  

 

  • 2007-03-26 16:06:21
  • 9608

"A World University In The Light of Science and Modernity"