Staj Seferberliği Programına Başvurular Başladı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüCumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen "Staj Seferberliği" programı başvuruları, "kariyerkapisi.cbiko.gov.tr" adresi üzerinden alınmaya başlandı.

Üniversitemiz olarak öğrencilerimiz ve mezunlarımıza faydalı olacak her türlü projede yer almaya çalıştıklarını ifade eden Üniversitemiz Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege; ‘’Kariyer Merkezi olarak Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda ve Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’nın desteği ile öğrenci ve mezunlarımıza faydalı olacak her türlü projeye de yer almaya çalışıyoruz. Bunların arasında en önemlilerinden birisi de ‘Staj Seferberliği’ programıdır. Geçen yıl pilot olarak uygulanan staj programından Üniversitemizden birçok öğrenci faydalanmış ve staj yapma fırsatı elde etmiştir.” dedi.

Staj Seferberliği programı ve başvuru süreciyle ilgili de bilgiler veren Prof. Dr. İlhan Ege, “Staj Seferberliği programına lisans ve önlisans programlarındaki öğrenciler başvuru yapabilecektir. Kamu kurumları ve gönüllü özel sektör kuruluşları; Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından oluşturulan stajyer havuzundan, adaylara, kişisel bilgilerini görmeden akademik, sosyal ve sportif başarılarından oluşan yetkinlik puanlarını baz alarak, liyakat esaslı ve şeffaf bir yöntemle staj teklifi sunacaktır. Adaylar, bu teklifler doğrultusunda istedikleri kurumda veya kuruluşta, karşılıklı belirlenecek tarih aralığında yıl sonuna kadar staj yapabilecektir. Ayrıca öğrencilerin yasal hakları Mesleki Eğitim Kanunu gereğince gözetilerek sigortaları üniversitemiz tarafından yapılacak, staj ücretleri ise ilgili kurumlar tarafından ödenecektir. Tüm öğrencilerimizi iş deneyimi kazanacakları bu staj fırsatını değerlendirmeye ve 22 Mart 2021 tarihine kadar ''kariyerkapisi.cbiko.gov.tr'' üzerinden programa başvuru yapmaya davet ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

Staj programı hakkındaki detaylı bilgilere; Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ve "Staj Seferberliği" programına ait  (@tccbiko) ve (@stjseferbirligi) kullanıcı adlı resmi sosyal medya hesaplarından ulaşılabilir. Ayrıca öğrencilerimiz, “Staj Seferberliği” programı ve kariyerleri ile ilgili diğer konularda Kariyer Merkezimize gelerek yüz yüze görüşmeler gerçekleştirmenin yanı sıra, kariyer@mersin.edu.tr elektronik posta adresi üzerinden de Merkezimize ulaşabilirler.


  • 2022-03-08 09:32:55
  • 1463