Online Kariyer Günleri 6-7 Mayıs Tarihlerinde Çevrimiçi Olarak Gerçekleştirilecek


Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi koordinasyonunda, Mersin Üniversitesi Kariyer Merkezimiz ve birçok kuruluşunun ortaklığında düzenlenen “Online Kariyer Günleri” 6-7 Mayıs 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

Yaşadığımız dijital devrim; işverenlerin beklentileri, iş yapış şekillerini değiştirirken, öğrenci ve iş arayanların da iş arama becerileri konusunda yetkinlikler kazanmasını zorunlu kılmaktadır. Online Kariyer Günleri etkinliği de akademi ve iş dünyasını bir araya getirerek; öğrencilerin kariyer yolculuklarına katkı sunmayı amaçlıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Üniversitemiz Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege, geçen yıl Mersin Üniversitesi 20. Kariyer Günleri etkinliğini, Mersin Üniversitesi Kariyer Merkezi ev sahipliğinde, etkinlik paydaşları Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği ve UK Danışmanlık ile “Dijital Çağda Kariyer Fırsatları” başlığı ile ilk defa çevrimiçi (online) olarak geniş bir katılımla gerçekleştirdikleri ifade etti.

Prof. Dr. İlhan Ege; bu yıl Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi Koordinasyonunda gerçekleştirilecek Online Kariyer Günleri etkinliğinin ise; “Kariyerinde Fark Yarat” Mottosu ile 6-7 Mayıs 2021 tarihlerinde 6 oturum 17 davetli konuşmacı ile planlandığını belirtti ve birbirinden önemli konuşmacıların olduğu Online Kariyer Günleri’ne tüm öğrenci ve mezunlarımızı davet etti.

Belirli sayıda oturuma katılan öğrencilere “Dijital Katılım Belgesi” verilecek olan etkinliğine öğrencilerimizin katılabilmesi ve dijital katılım belgesi alabilmesi için Kariyer Merkezimizin kariyer@mersin.edu.tr adresine “Ad-Soyad, Birim, Bölüm, TC Kimlik No, Mobil telefon ve mail adresi” bilgilerini göndermeleri gerekmektedir. Bu bilgiler ile dijital ortam için gerekli tanımlamalar yapılacak olup, ayrıca Dijital Katılım Belgeleri mail adreslerine gönderilecektir.

  • 2021-04-29 17:06:27
  • 2010

"A World University In The Light of Science and Modernity"