T Y T ve A Y T Sınavlarına Girecek Öğrenciler İçin Üniversitemizde Ücretsiz Deneme Sınavı Gerçekleştirildi


Türkiye genelinde toplamda 3 milyonu geçen adayın başvurduğu ve 18-19 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen TYT ve AYT sınavları öncesinde Üniversitemiz Kariyer Merkezi tarafından, aday öğrenciler için ücretsiz bir deneme sınavı yapıldı.

Sınava gelen öğrencileri ve velileri kapıda karşılayarak kariyerleri ile ilgili sohbet eden Üniversitemiz Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege, “Gençlerimiz ve ailelerinin heyecanlı bekleyişini bir nebze de azaltmak ve sınava girecek adayların bir nevi gerçek sınav provası yapmaları için bu sınavı tertipledik. Sınava ilgi beklediğimizden çok oldu. Yaklaşık oturum başına 750 kişi olmak üzere iki oturumda toplam 1500 kişi deneme sınavına girdi.” dedi.

Mersin Üniversitesi Kariyer Merkezi olarak sadece Üniversitemiz öğrenci ve mezunlarına değil Mersin’de ilk, orta ve lise eğitimi alan gençlerimizin kariyer planlamalarına yönelik faaliyetlerin de sürdüğünü ifade eden Prof. Dr. İlhan Ege, “Bu uygulama da bu kapsamda yapılmıştır. Üniversiteye hazırlanan ve Mersin’de yaşayan adayların başarılarına az da olsa katkı yapmış olmamız bile bizi mutlu edecektir. Tüm adaylara sınavlarında ve bundan sonraki kariyerlerinde başarılar dileriz. Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’nın destekleri ile Mersin Üniversitesi Kariyer Merkezi olarak başta öğrencilerimiz ve mezunlarımız olmak üzere tüm topluma elimizden gelen katkıyı her zaman yapmaya hazırız.” şeklinde konuştu.

  • 2022-06-22 11:18:08
  • 1169

"A World University In The Light of Science and Modernity"