Üniversitemiz Kariyer Merkezi Dört Önemli Kariyer Etkinliğinde Yer Aldı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü
Kariyer Merkezimiz bahar döneminde Doğu Akdeniz Bölgesel Kariyer Fuarı, 12. Turizmde Kariyer Günleri, Denizcilik Fakültesi Kariyer Günleri ve Çevrim İçi Kariyer Günleri olmak üzere dört önemli etkinlikte yer aldı.

Kariyer Merkezi Müdürümüz Prof. Dr. İlhan Ege bahar döneminde dört önemli kariyer etkinliğinde yer aldıklarını belirterek “Mersin Üniversitesi Kariyer Merkezi olarak bu dönem ilk olarak 3-4 Mart 2022 tarihlerinde Turizm Fakültemiz ile birlikte düzenlediğimiz 12. Turizmde Kariyer Günleri etkinliğinde yer aldık. Bu faaliyete 31 otel işletmesi, 3 seyahat acentesi, 2 yurtdışı danışmanlık firması ve 100’e yakın otel temsilcisi katılmıştır. Daha sonra Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayelerinde Çukurova Üniversitesi’nin düzenlediği ve paydaş olduğumuz 14-15 Mart 2022 tarihlerinde Doğu Akdeniz Bölgesel Kariyer Fuarı’na hem öğrencilerimizle katıldık hem de çok fazla ilgi gören bir atölye çalışması gerçekleştirdik.” dedi.

10 Mayıs 2022 tarihinde ise Üniversitemiz Denizcilik Fakültesi tarafından gerçekleştirilen Kariyer Günleri’nde de yer aldıklarını ifade eden Prof. Dr. İlhan Ege, “Öğrencilerimizin yoğun ilgi gösterdiği bu etkinlikte ayrıca Mersin Uluslararası Limanı’nın üst düzey yöneticilerinin katıldığı bir panel de gerçekleştirdik. En son olarak ise Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve paydaş olduğumuz Çevrim İçi Kariyer Günleri’nde de yer aldık. Bu etkinliğe de 3000’den fazla rekor sayıda katılımcı oldu. Kariyer Merkezi olarak Kariyer Günleri ve etkinlikleri kapsamında en aktif olduğumuz bir dönemi tamamlamış olduk.” ifadelerini kullandı.

Bahar döneminde üniversitemiz birimleri ile her birime özel kariyer etkinlikleri de düzenlemeye çalıştıklarını belirten Prof. Dr. Ege, “Gelecek dönemlerde de benzer etkinlikleri birimlerimizle gerçekleştirmeyi planlamaktayız. Bizlere her zaman destek olan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’ya ve başarılı bu etkinlikleri gerçekleştiren Turizm Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Atasoy, Denizcilik Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. İzzettin Temiz ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bağlantı Linkine Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.


  • 2022-07-29 12:35:30
  • 409

Actual News