Üniversitemizde Yeni Öğrencilere Yönelik Oryantasyon Programı Başladı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, Üniversitemize bu yıl katılan öğrencilerimizin uyum sürecini hızlandırmak, aidiyetlerini arttırmak ve sosyal, kültürel ve akademik olanakları tanıtmak amacı ile düzenlenen oryantasyon programı başladı.

27 Eylül Salı günü Üniversitemiz Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde düzenlenen programın ilk gününde yeni öğrencilerimize Üniversitemiz Eğitim Fakültesi, Fen Fakültesi ve Üniversitemiz bünyesinde faaliyet gösteren merkez ve birimlerin tanıtımı gerçekleştirildi.

Etkinlikte ilk olarak söz alan Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Mehmet Özdemir fakülteyi yeni kazanan öğrencilere başarı dileklerini iletti. Prof. Dr. Özdemir, konuşmasında oryantasyon programının önemine de değinerek, Eğitim Fakültemiz ile ilgili öğrencilerimize bir sunum gerçekleştirdi. Günün ikinci oturumunda kürsüye gelen ve Fen Fakültesi ile ilgili öğrencilere bilgi veren Üniversitemiz Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Özen, yeni dönemde tüm öğrencilerimize başarılar diledi.

Daha sonra Üniversitemiz Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi’nden Öğr. Gör. Onur Gürsoy, Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'ndan Bilgisayar İşletmeni Ayşegül Timo, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı'ndan Kütüphaneci Burcu Kayhan, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'ndan Şube Müdürü Onur Karaaslan ve Üniversitemiz Girişim Limanı Proje Destek Uzmanı Burcu Kırış tarafından öğrencilere üniversite hayatları boyunca sosyal ve kültürel anlamda kendilerine yardımcı olacak bilgiler içeren sunumlar yapıldı.

Üniversitemiz Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan “30. Yılında Dünden Bugüne Mersin Üniversitesi Fotoğraf Sergisi”nin de ziyaret edilebileceği ve 30 Eylül Cuma gününe kadar sürecek olan oryantasyon programında, Üniversitemize bu yıl yeni kayıt yaptıran tüm birinci sınıf öğrencilerine yönelik bilgilendirme yapılmaya devam edilecek.

Oryantasyon programına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Video haber için lütfen tıklayınız!


Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-09-27 20:04:47
  • 3365

Actual News