Üniversitemiz Kimya Mühendisliği Bölümü Lisans Öğrencilerine Tübitak Araştırma Desteği

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü lisans öğrencilerinin, Kimya Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Tonguç Özdemir’in danışmanlığında hazırladıkları dört adet TÜBİTAK 2209-A ve 2209-B araştırma projesi TÜBİTAK’tan araştırma desteği almaya hak kazandı. 

"2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı" kapsamında yapılan iki proje başvurusu ile "2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Destekleme Programı" kapsamında yapılan iki başvuru kabul edilerek, bölüm bazında toplam dört adet proje desteklenmiş oldu.

Kimya Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencileri Işıl Yıldırım, Elizaveta Trofimushkina, Elif Bilen ve Nida Nur Bekçi tarafından yürütülen bu projelerden "2209-B" kapsamında olan iki tanesi ilimizde bulunan bir sanayi kuruluşunun Ar-Ge merkezi ile ortak şekilde yürütülecek.

Kimya Mühendisliği Bölümü'müz tarafından bir adet TÜBİTAK 1001, iki adet uluslararası destekli proje ve bir adet de TÜBİTAK 2244 projesi ise halen yürütülmeye devam ediyor.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-12-05 12:00:03
  • 1628