Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı İlçelerdeki Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarımızı Ziyaret Etti


Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Erdemli, Silifke, Gülnar, Mut ve Anamur ilçelerindeki Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarımızı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

22-23 Kasım tarihlerinde gerçekleşen ziyaretlerde Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, sorunları yerinde tespit etmek, karşılıklı beklentileri gidermek, akademik ve idari personel ile öğrencilerimizin taleplerini dinlemek ve istişarelerde bulunmak üzere bir dizi toplantı ve görüşmeler gerçekleştirdi.

İlk olarak Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu ve Erdemli Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’yı Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Cemile Çelik ve Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mustafa Can Samırkaş karşıladı. Prof. Dr. Çamsarı, her iki okulumuzun akademik ve idari personeli ile görüşmeler gerçekleştirdi.

Daha sonrasında Silifke’ye geçen Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, burada Silifke Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu ile Silifke Meslek Yüksekokulunu ziyaret etti. Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Serap Ergene, Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Adem Özarslandan, akademik ve idari personel ile bir araya gelen Prof. Dr. Çamsarı, okullarımız ile ilgili bilgi alarak talepleri dinledi.

Ardından Üniversitemiz Anamur Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret eden Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Gürkan Temiz, akademik ve idari personel ile bir toplantı gerçekleştirdi. Meslek Yüksekokulumuz ile ilgili konuların görüşüldüğü toplantı sonrası, mülkiyeti Orman Genel Müdürlüğü’nde olup 20 yıllığına Üniversitemize kiralanan Anamur Eski Karan Motel ziyaret edildi. Ziyarette Rektörümüze Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Gürkan Temiz ve Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Bilge Kaan Ercan eşlik etti.

Gülnar Mustafa Baysan Meslek Yüksekokulu ve Mut Meslek Yüksekokullarımızı da ziyaret eden Prof. Dr. Çamsarı burada Gülnar Mustafa Baysan Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Levent Son ve Mut Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Kasım Pınar, akademik ve idari personelimiz ile bir araya gelerek güncel konular hakkında istişarede bulundu.

Ziyaretler sonrası değerlendirmelerde bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, “Mersin Üniversitesi ister merkezde olsun ister ilçelerde; bütün Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulları ile bir bütün. Merkezden uzak olan okullarımızla ile her zaman iletişim halinde olmayı sürdüreceğiz ve buralarda eğitim öğretim faaliyetlerini nasıl daha iyi hale getirebilir, fiziki imkanlarımızın nasıl daha yukarıya çekebilirizin çalışmalarını sürdürmeye devam edeceğiz. Bu ziyaretleri de işte bu kapsamda gerçekleştirdik. Özveriyle çalışan tüm akademik ve idari personelimize teşekkür ediyorum. Bizler de her zaman kendilerinin yanlarında olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

  • 2022-12-05 11:59:01
  • 3124

"A World University In The Light of Science and Modernity"