Eft Tekniğiyle Olumsuz Duygu ve İnançlardan Özgürleşmek Etkinliği Düzenlendi


Fakültemiz Doğum, Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı tarafından 21 Mart 2023 Salı günü “EFT Tekniğiyle Olumsuz Duygu ve İnançlardan Özgürleşmek” başlıklı bir etkinlik düzenlendi. 

Etkinlikte, Psikoloji Bilim Uzmanı ve Aile Danışmanı Feyza Meryem CAN “EFT (Duygusal Özgürleşme Tekniği) ile Olumsuz Duygu ve İnançlardan Özgürleşmek” konusunu ele aldı. Ülkemizde yeni bir yöntem olan EFT’nin temelde bireylerin enerjilerini dengeleyerek ve uyumlu hale getirerek bedeni, zihni ve duyguları rahatlattığına dikkat çekti. Genellikle çocukluk çağında ortaya çıkan kaygı, korku, depresyon ve stres gibi duygusal zorluklar başta olmak üzere birçok problemle baş etmede EFT’nin etkili bir yöntem olduğunu vurguladı. Bedendeki EFT vuruş noktalarını tanıtan Feyza Meryem CAN deprem korkusu yaşayan bireyler için bu tekniğin nasıl uygulanması gerektiğini örneklerle katılımcılara gösterdi. 

Sanal platformda canlı olarak gerçekleştirilen ve katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, birçok katılımcının olumlu geribildirimi, soru ve katkılarıyla sona erdi.

 

  • 2023-03-24 11:51:39
  • 623

"A World University In The Light of Science and Modernity"