Personelimize Temel Yaşam Desteği ve İlk Yardım Kursu Verildi


Üniversitemiz Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde; İlk Yardım Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu iş birliğinde “22-28 Mart Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Haftası” dolayısıyla 23 Mart – 24 Mart 2023 tarihleri arasında Üniversitemiz akademik ve idari personeline yönelik “Temel Yaşam Desteği ve İlk Yardım Kursu” düzenlendi.

Toplamda sekiz saat olarak gerçekleşen eğitim, Üniversitemiz İlk Yardım Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürü ve Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Cüneyt Ayrık, Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı'ndan Öğr. Gör Dr. Akif Yarkaç, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Aysun Kazak ve Öğr. Gör. İbrahim Duman tarafından verildi.

Kursun, teorik ve uygulama kısmını başarıyla tamamlayan katılımcılara katılım belgesi verildi. Eğitim sonunda katılımcılar aldıkları eğitimden memnuniyetlerini dile getirirken kursun çok faydalı olduğunu ifade ettiler.

Daha sonrasında eğitim veren akademisyenlerimize ise; Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege, İlk Yardım Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Cüneyt Ayrık ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Duygu Vefikuluçay Yılmaz tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Üniversitemiz Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege, Temel Yaşam Desteği ve İlk Yardım Kursu'na gösterilen yoğun ilgi ve tekrarlanması yönündeki talepler üzerine önümüzdeki günlerde kursun kamuya açık olarak yapılacağını belirtti.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

  • 2023-03-28 12:56:45
  • 2580

"A World University In The Light of Science and Modernity"