Tayvanlı Şirket Üniversitemize Çıkartma Yaptı


Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi ve Mersin TTO’nun ev sahipliğinde 2 Ağustos 2023 tarihinde Tayvan- Hualon Microelectronics Corporation şirketi yetkilileri kurumlar arasında  iş birliği  fırsatlarını değerlendirmek  için  bir toplantı gerçekleştirildi. 

Mersin Teknopark’ta düzenlenen toplantıya Tayvan- Hualon Microelectronics Corporation şirketi yetkilisi Andrew Oung ve beraberindeki heyet, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Akın, TTO Akademik Birim Sorumlusu Prof. Dr. Tahir Alp, TTO Koordinatörü Abdi Kurt,  Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Sorumlusu Prof. Dr. İlker Fatih Kara, Prof. Dr. Caner Özdemir, Prof. Dr. Havva Duygu Bilgen, Prof. Dr. Murat Gizir katıldı.

Toplantı iki kurumun tanıtım filmlerinin izlenmesiyle başladı. Ardından Andrew Oung ve kurum mühendisi Yılmaz Soyalıç, şirketin yatırımları ve ar-ge çalışmaları hakkında bilgi verirken, üniversite ile oluşabilecek iş birliği fırsatları aktarıldı. Heyet daha sonra Mersin Teknopark ve içerisindeki çeşitli firma ziyaretleri gerçekleştirdi. Ardından heyet, Teknopark yönetimi tarafından düzenlenen ve çeşitli devlet desteklerini içeren bilgilendirme toplantısına katıldı. 

  • 2023-09-07 10:08:19
  • 229

"A World University In The Light of Science and Modernity"