Hemşirelik Fakültemiz Doğum Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Hemşirelikte Klinik Alanda İnovasyon Webinarını Gerçekleştirdi


Hemşirelik Fakültesi Doğum, Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı tarafından, hemşirelerin hizmet sunumlarında etkin ve istendik sonuçları yakalayabilmeleri ve inovasyon sürecini hizmetlerine entegre etmelerini sağlamaları amacıyla, “Hemşirelikte Klinik Alanda İnovasyon’’ başlıklı webinar düzenlendi.

20 Eylül Pazartesi günü, çevrim içi platformda Doğum, Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Ana Bilim Dalı başkanı sayın Prof. Dr. Duygu VEFİKULUÇAY YILMAZ moderatörlüğünde gerçekleşen webinara Hemşirelik Fakültesi öğretim elemanları, klinisyen hemşireler ve öğrenciler olmak üzere 53 kişi katıldı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Hemşirelik Fakültesi öğretim üyesi ve İnovatif Hemşirelik Derneği Başkanı Doç. Dr. Yeliz DOĞAN MERİH, inovasyon farkındalığı yaratmanın hemşirelik mesleğinin görünürlüğünü arttırmak adına en büyük hedeflerden biri olduğunu vurguladı.

Bununla birlikte ülkemizde hemşirelik alanında alınan patent ve buluşlara dikkat çekerek meslektaşlarımıza öncü model oldu. Webinar süresince sağlık inovasyon oluşum sürecini ve sağlık inovasyon trendlerini örnekler ile anlattı.

Sanal platformda canlı olarak gerçekleştirilen webinar, katılımcıların soru ve katkılarıyla sona erdi.

  • 2023-10-05 12:17:51
  • 286

"A World University In The Light of Science and Modernity"