Mersin Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Lisans Öğrencilerine Erasmus+ Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi


MERSİN ÜNİVERSİTESİ ECZACILIK FAKÜLTESİ LİSANS ÖĞRENCİLERİNE ERASMUS+ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

 

01 Kasım 2023 Çarşamba günü, Üniversitemiz Yenişehir Kampüsü Nevit Kodallı Konferans salonunda MEÜ Eczacılık Fakültesi Lisans Öğrencileri Erasmus+ Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmiye CANACANKATAN, Dekan yardımcıları Prof. Dr. Seyhan ŞAHAN FIRAT ve Dr. Öğr. Üyesi Şerife Efsun ANTMEN, Mersin Üniversitesi Dış İlişkiler ve Projeler Koordinatörlüğü Erasmus+ Biriminden Öğr. Gör. Ayça UYSAL ÖZCAN ve Öğr. Gör. Banu ES YILMAZ, Fakültemiz Erasmus+, Mevlana ve Farabi Değişim Programları Fakültemiz Lisans Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Ayça AKTAŞ ŞÜKÜROĞLU, Fakültemiz Lisansüstü Erasmus+, Mevlana ve Farabi Değişim Programları Koordinatörü ve önceki Lisans Koordinatörü Prof. Dr. Nefise Özlen ŞAHİN, Öğretim Elemanları ve Eczacılık Fakültesi öğrencileri katıldı.

Erasmus+ Programı tanıtım videosunun izlenmesinin ardından Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmiye CANACANKATAN konuşmasında, öğrencilerimize Eczacılık Fakültesinde eğitim alırken aynı zamanda mezuniyet sonrasındaki kariyer hedeflerini belirlemelerini ve bu doğrultuda eczacılık ile ilgili birçok etkinliklere, çalıştaylara katılmalarını aynı zamanda Erasmus, Farabi ve Mevlana öğrenci değişim programları gibi programlarla staj ve eğitim almalarını önerdi.

Mersin Üniversitesi Dış İlişkiler ve Projeler Koordinatörlüğü Erasmus+ Biriminden Öğr. Gör. Ayça UYSAL ÖZCAN’ın Erasmus+ Programı Öğrenim ve Staj Hareketliliği hakkındaki süreçleri ayrıntılı bir şekilde anlatarak sunumunu gerçekleştirmesinin ardından Erasmus+, Mevlana ve Farabi Değişim Programları Fakültemiz Lisans Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Ayça AKTAŞ ŞÜKÜROĞLU, Erasmus+ sürecinde öğrencilerin sıklıkla sorduğu sorular üzerinden sunumunu gerçekleştirdi. Son olarak Fakültemiz Lisansüstü Erasmus+, Mevlana ve Farabi Değişim Programları Koordinatörü ve önceki Lisans Koordinatörü Prof. Dr. Nefise Özlen ŞAHİN, Erasmus+ programında staj ve eğitim başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlardan bahsetti. Bilgilendirme Toplantısı, Erasmus+ programına katılmış olan Fakültemiz öğrencilerinden Ali Eren NİZAMOĞLU, Barış ONATLI ve Hazal GÜNBATAN’ın Erasmus+ başvurularından eğitimlerini tamamlayıncaya kadar tüm süreçlerdeki gerçekleştirdikleri işlemlerden ve tecrübelerini aktardıkları sunumlarının ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

  • 2023-11-09 15:21:25
  • 635

"A World University In The Light of Science and Modernity"