Üniversitemiz ile Beybolat Tarım Makinaları San. ve Tic. A.ş. Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı


Üniversitemiz Rektörlüğü adına İleri Teknoloji Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi (MEİTAM) ile Beybolat Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş. arasında AR-GE, danışmanlık ve uygulama iş birliklerine yönelik bir iş birliği protokolü imzalandı.

Üniversitemiz Senato Odası’nda düzenlenen imza törenine Rektörümüz Prof. Dr. Erol Yaşar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk, Genel Sekreterimiz İsa Değirmenci, İleri Teknoloji Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürümüz Prof. Dr. Aylin Döğen, Müdür Yardımcıları Prof. Dr. Sedat Sayar ve Prof. Dr. Mehmet Sami Serin ile Beybolat Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş. adına Aydın Sağlam katıldı.

İmzalanan protokol ile MEİTAM ile ilgili kuruluş arasındaki bağlantı güçlendirilerek; uygulanabilir sonuçların sanayiye aktarılmasına yönelik danışmanlık hizmetleri, AR-GE projelerinin kavram geliştirme, teknolojik/teknik ve ekonomik yapılabilirlik etüdü, geliştirilen kavramdan tasarıma geçiş sürecinde yer alan laboratuvar ve benzeri çalışmalar, tasarım, tasarım geliştirme ve tasarım doğrulama çalışmaları, mühendislik ve müşteri prototipi/deneme üretimleri ve tip testlerin yapılması, satış sonrası ürün tasarımından kaynaklanan sorunların çözüm faaliyetleri gibi konularda iş birliği gerçekleştirilmiş olacak.

  • 2023-12-28 09:52:06
  • 243

"A World University In The Light of Science and Modernity"