Fakültemiz Kariyer Günleri Etkinlikleri Kapsamında Uzm. Ecz. Ercan Mert’in Konuşmacı Olarak Katıldığı “gelenekselden Bilimsele Bir Tedavi Sanatı: Homeopati” Başlıklı Konferans Düzenlendi


FAKÜLTEMİZ KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA UZM. ECZ. ERCAN MERT’İN KONUŞMACI OLARAK KATILDIĞI “GELENEKSELDEN BİLİMSELE BİR TEDAVİ SANATI: HOMEOPATİ” BAŞLIKLI KONFERANS DÜZENLENDİ. 

5 Aralık 2023 Salı günü, Fakültemiz tarafından düzenlenen Kariyer Günleri etkinlikleri kapsamında Uzm. Ecz. Ercan MERT’in konuşmacı olarak katıldığı “Gelenekselden Bilimsele Bir Tedavi Sanatı: HOMEOPATİ” başlıklı konferans gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Yenişehir Kampüsü Nevit Kodallı Konferans Salonunda gerçekleştirilen  etkinliğe, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Necmiye CANACANKATAN, Dekan yardımcılarımız Prof. Dr. Seyhan ŞAHAN FIRAT ve Dr. Öğr. Üyesi Şerife Efsun ANTMEN, Fakültemiz öğretim elemanları, idari personeli ve öğrencilerimiz katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından başlayan etkinlikte, ilk olarak Uzm. Ecz. Ercan MERT’in kısa bir özgeçmişi konuklara sunuldu. Uzm. Ecz. Ercan MERT sunumunda,”Homeopati, 1700’lü yılların sonlarından günümüze değin Avrupa’da çok yaygın olarak uygulanan bir tedavi metodudur. Örneğin Fransa’da yaklaşık 18.000 tıp doktoru hastalarını bu yöntemle tedavi etmektedir” şeklinde ifade etti. Ayrıca Uzm. Ecz. Ercan MERT, ülkemizde ‘Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmelik’ kapsamında eczaneden satışı yapılacak ürünler listesinde adı geçen homeopatik tıbbi ürünler ile ilgili bir bilgilendirme gerçekleştirdi.

Öğrencilerimizin oldukça ilgisini çeken ve dikkatle takip ettikleri konferansın sonunda Uzm. Ecz. Ercan MERT, öğrencilerimizin sorularını yanıtladı. Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Necmiye CANACANKATAN’ın Uzman Eczacı Ercan MERT’e plaket takdim etmesinin ardından konferans toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

  • 2024-03-27 13:23:50
  • 426

"A World University In The Light of Science and Modernity"