Fakültemiz Kariyer Günleri Etkinlikleri Kapsamında Uzm. Ecz. Somer Helvacı’nın Konuşmacı Olarak Katıldığı “spor Eczacılığında Güncel Gelişmeler” Başlıklı Konferans Düzenlendi


FAKÜLTEMİZ KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA UZM. ECZ. SOMER HELVACI’NIN KONUŞMACI OLARAK KATILDIĞI “SPOR ECZACILIĞINDA GÜNCEL GELİŞMELER” BAŞLIKLI KONFERANS DÜZENLENDİ. 

19 Aralık 2023 Salı günü, Fakültemiz tarafından düzenlenen Kariyer Günleri etkinlikleri kapsamında Uzm. Ecz. Somer HELVACI’nın konuşmacı olarak katıldığı “Spor Eczacılığında Güncel Gelişmeler” başlıklı konferans gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Yenişehir Kampüsü Nevit Kodallı Konferans Salonunda gerçekleştirilen  etkinliğe, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Necmiye CANACANKATAN, Dekan yardımcılarımız Prof. Dr. Seyhan ŞAHAN FIRAT ve Dr. Öğr. Üyesi Şerife Efsun ANTMEN, Fakültemiz öğretim elemanları, idari personeli ve öğrencilerimiz katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından başlayan etkinlikte, ilk olarak Uzm. Ecz. Somer HELVACI’nın kısa bir özgeçmişi konuklara sunuldu. Uzm. Ecz. Somer HELVACI, gerçekleştirdiği sunum ile yıllardır devam ettirmekte olduğu çalışmalarını ve güncel gelişmeleri Fakültemiz öğrencileri ile paylaştı. Uzm. Ecz. Somer HELVACI sunumunda “Spor Eczacılığı, son yılların dikkat çeken ve yeni gelişmekte olan bir uzmanlık alanı olarak Eczacılık camiası tarafından yakından takip edilen bir uygulama alanıdır. Eczacıların, sporcu sağlığı alanındaki sorumluluklarını ve etkili rollerini tanımlamak ana hedeftir. Bu çabalar, diğer sağlık uzmanları ile işbirliği içerisinde ilerledikçe daha da değerli ve anlamlı olmaktadır” şeklinde ifade etti.

Öğrencilerimizin oldukça ilgisini çeken ve dikkatle takip ettikleri konferansın sonunda Uzm. Ecz. Somer HELVACI, öğrencilerimizin sorularını yanıtladı. Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Necmiye CANACANKATAN’ın Uzm. Ecz. Somer HELVACI’ya plaket takdim etmesinin ardından konferans toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

  • 2024-03-27 13:24:24
  • 473

"A World University In The Light of Science and Modernity"