Selçuk Üniversitesi Kariyer Merkezi Yetkilileri Üniversitemiz Kariyer Merkezi'ni Ziyaret Etti

slide background

Meü

slide background

MeüSelçuk Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Hikmet Salahaddin Gezici ve Müdür Yrd. Öğr. Gör. Uğur Erdoğan,  Kariyer Merkezi’miz Merkez Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege ile bir araya geldi.

Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege, merkezin faaliyetleri ile ilgili bilgiler verdikten sonra “Bölgemizde yer alan Kariyer Merkezleri ile birlikte birçok proje gerçekleştirmekteyiz. Diğer üniversitelerin kariyer merkezleri ile bilgi paylaşımı yapmayı ve ortak proje yapmayı da önemsiyoruz. Bu kapsamda geçmişte bölgemiz dışında İstanbul Teknik Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi gibi üniversitelerle ortak çalışmalarda yer aldık. Diğer Üniversitelerin yetkilileri de bilgi alışverişleri yapmaktayız. Selçuk Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi ile de ortak projeler geliştirmeye çalışmaktayız ve karşılıklı deneyim paylaşımı gerçekleştirmekteyiz. Bu yapılan çalışmaların Üniversitelerimiz öğrenci ve mezunlarına yeni fırsatlar sağlayacağına eminim.  Ziyaretlerinden dolayı Selçuk Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Hikmet Salahaddin Gezici’ye ve ekibine teşekkür ederim” dedi. 

Dr. Öğretim Üyesi Hikmet Salahaddin Gezici, “Mersin Üniversitesi Kariyer Merkezi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, İnsan Kaynakları Ofisi koordinatörlüğünde Türkiye’nin ilk Kariyer Fuarı olan Doğu Akdeniz Kariyer Fuarı’nı 2019 yılında başarı ile gerçekleştirirmiştir. Kariyer Fuar’ından başka birçok projeye de imza atmışlardır. Mersin Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi Kariyer Merkezleri, ülkemizin en eski kariyer merkezleridir. Bu ziyaret ile iki merkezin karşılıklı bilgi paylaşımı ve ortak proje üretimi temel amacımızdır. Birliktelikten daha büyük başarılar olacağı düşüncesindeyiz. Bu kapsamda ziyaretimiz ve gerçekleştirdiğimiz çalıştay çok faydalı olmuştur. Misafirperverlikleri için Mersin Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege’ye teşekkür ederiz” dedi.   

Ziyaret sonrası,  Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege, Selçuk Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Hikmet Salahaddin Gezici ve Müdür Yrd. Öğr. Gör. Uğur Erdoğan, Kariyer Merkezi'miz Koordinatörü Öğr. Gör Öznur Özel’in katılımı ile kariyer ve istihdam konulu bir çalıştay da gerçekleştirildi.


  • 2021-12-31 09:44:06
  • 1014

Actual News