12. Turizmde Kariyer Günleri Üniversitemiz Turizm Fakültesi'nde Başladı


Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi, Kariyer Merkezimiz ve Mersin Turizm Mezunları Derneği’nin (METİOD) öğrencilerimize staj ve iş imkanı sağlamak amacıyla düzenledikleri 12. Turizmde Kariyer Günleri etkinliği, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar, Üniversitemiz Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Atasoy, Üniversitemiz Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan ve MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol’un katılımlarıyla Üniversitemiz Turizm Fakültesi’nde başladı.

Turizmde Kariyer Günleri’nin öğrencilerin iş ve staj imkanı bulmalarına ve kariyerlerini şekillendirmelerine büyük katkısı olduğunu belirten Üniversitemiz Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Atasoy, “Turizm alanında Türkiye’nin en önemli kurumlarının yer aldığı bu etkinliği düzenlemekten dolayı çok mutluyuz. Öğrencilerimize, sektör temsilcileriyle bir araya getirme şansını bu şekilde sağlamış oluyoruz. Umuyorum ki bu tarz etkinlikleri daha da geliştirerek devam ederiz. Herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Geleneksel olarak gerçekleştirdikleri etkinliğin her geçen yıl büyüyerek devam ettiğini söyleyen Üniversitemiz Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü’nden Dr. Öğr. Gör. Alper Duran, “12. kez düzenlediğimiz bu etkinlikte sektörün değerli temsilcileri, öğrencilerimizle staj ve iş görüşmesi gerçekleştirmek için buraya geldiler. Pandemi dönemi de dahil olmak üzere sürdürdüğümüz bir etkinlik. Şu an 31otel işletmesi, üç seyahat acentesi ve iki de yurt dışı danışmanlık firması burada yer alıyor. Bu işletmelerin temsil ettiği otel sayısı ise 100’e yakın” dedi.

Turizmde Kariyer Günleri etkinliğinde iş veya staj imkanı bulan öğrencilerin bazılarının önemli yerlere geldiğini söyleyen İnsan Kaynakları Yöneticileri Derneği Başkanı Okay Çıkan ise, “Organizasyon gerçekten harika. Biz sektör temsilcileri burada yıllardır öğrencilerle bir araya geliyoruz. Gerçekleştirdiğimiz görüşmelerden sonra, öğrencilerimizi ve mezunlarımızı doğru pozisyonlarda staja veya işe alıyoruz. Bu etkinlikle de bunu başarılı ve doğru bir şekilde sağladığımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

12. Turizmde Kariyer Günleri etkinliğine katılım sağlayan sektör temsilcileri Mehtap Karasu ve Aynur Aslanbaşı ise, Mersin ve Mersin Üniversitesi’ni çok sevdiklerini ve burada kendilerine gösterilen misafirperverliğin çok değerli olduğunu ifade ettiler. Susona Bodrum, LXR Hotels&Resorts’ta Learning Menager olarak görev yapan Mehtap Karasu, “Etkinlikten beklentimiz öncelikle turizme katkı sağlayabilecek personeli bulup, yetiştirmek. Üçüncü kez buraya geliyoruz ve Mersin’i, Mersin Üniversitesi’ni çok seviyoruz. Beklentimiz, sektöre kalifiye eleman kazandırmak. Bunun için de güler yüzlü ve bu işi tutkuyla yapacak kişileri arıyoruz” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen etkinlik ile, sektörün önemli temsilcileriyle bir araya gelmekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden öğrencilerimiz ise, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletirken, etkinliğin kariyerleri açısından da çok önemli olduğunun altını çizdiler.

12. Turizmde Kariyer Günleri, 3-4 Mart 2022 tarihleri arasında iki gün boyunca Üniversitemiz Turizm Fakültesi’nde sektör temsilcileriyle öğrencilerimizi buluşturmaya devam edecek.

Video haber için lütfen tıklayınız.

  • 2022-03-04 09:08:48
  • 1080

"A World University In The Light of Science and Modernity"