Eğitim Fakültemiz Öğretmen Akademisi Vakfı Şenliğine Katıldı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÖğretmen Akademisi Vakfı'nın düzenlediği ve 2008 yılından bu yana öğretmenlerin mesleki, kişisel gelişimi için çeşitli eğitim programları ile 275 binden fazla öğretmene ulaşan ve bu yıl sekizincisi gerçekleşen ÖRAV Eğitim Şenliği çeşitli etkinliklerle  gerçekleşti.

Eş zamanlı olarak dokuz ilde gerçekleşen etkinliklerin Mersin ayağında, Eğitim Fakültemizin akademisyenleri ve öğrencileri de şenliğe önemli katkılar sundu. Etkinliğe öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimine katkı sunmak amacı ile katıldıklarını belirten Eğitim Fakültemizin Dekanı Prof. Dr. Soner Mehmet Özdemir "Öğretmenin Mesleki Gelişiminde Fırsatlar ve Handikaplar", Eğitim Fakültemiz Sınıf Eğitimi Anabilim Dalı akademisyenlerinden Doç. Dr. Nilgün Dağ "Öğretmenin Dönüştürücü Gücüne Neler Oluyor?" ve Seyyah Öğretmen Şahin Çevik "Dünyada Eğitimi Etkileyen Faktörler" başlıklı konuşmaları ile "Nitelikli Eğitim Öğretmen ile Olur" panelinde konuşmacı olarak yer aldılar. 

Etkinlikte, Eğitim Fakültemizde öğrenim gören 25 öğretmen adayı gönüllü destekçi olarak görev alırken, mesleki deneyime sahip olan meslektaşları ile öğrenme çemberlerinde buluşan öğrencilerimiz, mesleki gelişimlerine de katkı sunma fırsatı buldular.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-12-05 12:03:11
  • 1625