!!! Mersin Üniversitesi Ortak Zorunlu Yabancı Dil Dersi (ingilizce) Muafiyet Sınavı Hakkında Güncelleme!!!


MERSİN ÜNİVERSİTESİ

ORTAK ZORUNLU YABANCI DİL DERSİ (İNGİLİZCE) MUAFİYET SINAVI ( SINAVA GİRMEK İSTEĞE BAĞLIDIR.)

 

4. GRUP: 3 Ekim 2023 Salı - Saat 13:30

 

Eğitim Fakültesi

 

 

ÖNEMLİ:

2023 -2024 Eğitim-Öğretim Yılında Hazırlık sınıfı okuyacak öğrenciler ile hazırlıktan muaf olmuş ve birinci sınıfa geçmiş öğrenciler bu sınava giremez. Her ne sebeple olursa olsun, saatinde sınava girmeyen öğrenci diğer birimlerle beraber sınava giremez. Girse dahi sınavı iptal edilir.

 

1.   2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında, öğretim dili Türkçe olan ön lisans ve lisans programlarına ilk defa kayıt yaptırıp öğrenime başlayan birinci sınıf öğrencileri bu sınava girebilir. Ayrıca, 2022-2023 Eğitim- Öğretim Yılında Almanca ve Fransızca Mütercim-Tercümanlık Hazırlık okumuş ve başarılı olmuş öğrenciler de bu sınava girebilirler. Sınava girmek isteğe bağlıdır. Sınava girip 60 ve üzeri puan alanlar Güz yarıyılında okutulan Ortak Zorunlu Yabancı Dil I (İngilizce I) ve Bahar yarıyılında okutulan Ortak Zorunlu Yabancı Dil II (İngilizce II) derslerinden muaf olurlar.

 

2.   Sınava girmek isteyen öğrencilerin yüksekokulumuza gelip sınav için herhangi bir kayıt yaptırmalarına gerek yoktur. Öğrenciler, sınav günü Öğrenci Belgesi ve Nüfus cüzdanı, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Yabancı Uyruklu Öğrenciler için süresi geçmemiş Pasaport / Geçici Kimlik Kartı ile birlikte sınavdan en geç 30 dakika önce Yabancı Diller Yüksekokulu Binası önünde hazır bulunmaları gerekir. Öğrenciler, sınav görevlileri tarafından 20 kişilik sınıflara yerleştirileceklerdir. Belgesi olmayan veya eksik olan öğrenci sınava alınmayacaktır.

 

SINAVLA İLGİLİ AÇIKLAMALAR

1.    Sınav süresi 50-60 dakikadır. Sınavda her türlü yazı ve işaretleme kurşun kalemle yapılacaktır.

2.    Sınav süresince cep telefonları kapalı tutulacaktır. Açık bulunduranlar hakkında kopya tutanağı düzenlenecektir.

3.   Sınavın ilk 15 dakikasında geç gelen öğrenciler sınava alınabilirler. Ancak bu öğrencilere ek süre verilmez. İlk 15 dakikadan sonra gelen öğrenciler sınava alınmayacaktır. Sınavın ilk 30 dakikası içinde sınavlarını tamamlasalar bile öğrencilerin sınavdan çıkmalarına izin verilmeyecektir.

4.    Bu sınavın telafisi yoktur. Dolayısıyla, rapor vs. geçerli değildir.


YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ

  • 2023-09-12 10:59:24
  • 685

"A World University In The Light of Science and Modernity"