Mersin Teknopark’tan Mersin TTO’ya Ziyaret


Mersin Teknopark Genel Müdürü İhsan Gültekin ile Genel Müdür Yardımcısı Nihan Olcaytuğ Baran, Üniversitemiz TTO Koordinatörü Abdi Kurt’u ve TTO personeli Ali Çelik’i ziyaret etti.

Ziyaretleri hakkında bilgi veren Mersin Teknopark Genel Müdürü İhsan Gültekin, “Bu yeni dönemde araştırma-geliştirme (Ar-Ge) ve inovasyon konularında işbirliğinin daha ileri seviyeleri getirilmesi ve bölgesel aktörlerin daha dinamik katkı sunmalarına yardımcı olmak adına ziyaretimizi gerçekleştirdik. Mersin’in ulusal ve uluslararası düzeyde rekabet gücüne katkı yapacak yeni teknolojileri üretmek ve endüstriyel üretime aktarmak amacıyla kurulan Mersin Teknopark ve Mersin Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Ar-Ge ve inovasyon alanlarında bölgesel ekosistemin iki temel dinamiğini oluşturmaktadır.” dedi.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren TTO Koordinatörü Abdi Kurt, Mersin TTO ve Mersin Teknopark arasında bir iş birliği sözleşmesinin olduğunu da vurguladı.  Kurt, “Mersin Teknoloji Transfer Ofisi,  adından da anlaşılacağı üzere bir “Teknoloji Transfer” ara yüzüdür. Mersin TTO, ana aktörleri Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK, Üniversiteler ve özel sektör firmalarının olduğu Türkiye İnovasyon Ekosisteminin ve bu ekosistemi besleyen Ar-Ge ve inovasyon yapılarının Mersin Üniversitesi entegrasyon noktasıdır. Sayın Gültekin ve Olcaytuğ Baran, bizleri yeni dönemde işbirliğinin daha sıkı hale getirilmesi adına ziyaret ettiler.   Ar-Ge, inovasyon ve projeler bazında fikir paylaşımlarının daha yaygın olması gerektiği bir noktaya gelindi. Bu bağlamda Mersin TTO ve Teknopark, Ar-Ge ve inovasyon konularında tüm bölgeye destek vermeye devam edecektir.” diye konuştu. 

  • 2023-09-15 13:42:13
  • 690

"A World University In The Light of Science and Modernity"