!!! 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Pedagojik Formasyon Programı “yedekten Kayıt Hakkı Kazanan Adaylar Hakkında !!!


2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Pedagojik Formasyon Programı “yedekten kayıt hakkı kazanan adaylarhttps://oibsr.mersin.edu.tr/basvuru/   sistemi üzerinden açıklanmıştır.

Formasyon programına yedekten kayıt hakkı kazanan adaylar, aşağıda “Gerekli Belgeler” başlığında belirtilen kayıt için gerekli olan belgeleri doldurarak 18-19 Eylül 2023 tarihleri arasında Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Ahmet Çamsarı Konferans Salonu önünde kurulacak olan kesin kayıt masasına şahsen gelerek tamamlayacaklardır.

Gerekli Belgeler

1)     Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Sertifika Programı Öğrenci Dosya Formu (Tıklayınız !)

2)     2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Kayıt Belgesi (Tıklayınız !)


3)     2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Kayıt Talep Dilekçesi (Tıklayınız!)

 

ÖNEMLİ NOT: Program kayıt ücretinin yatırılması, kesin kayıt yapıldıktan sonra tarafınıza verilen öğrenci numarası ile Ziraat Bankası ATM leri ve Ziraat Bankası internet/mobil bankacılık yoluyla yapılması gerekmektedir (Başka herhangi bir şekilde; örn. herhangi bir IBAN numarasına ya da TC numarası kullanılarak para yatırma vb. kayıt ücreti yatırılmamalıdır!!!) 


Kayıta hak kazanan adayların “Gerekli Belgeler” başlığı altında belirtilen üç belgeyi ve Lisans Mezuniyet Belgesi (1 adet Onaylı Fotokopisi), Lisans Not Transkripti (1 adet Onaylı Fotokopisi), Nüfus Cüzdan (1 adet Onaylı Fotokopisi) ve Vesikalık Fotoğraflarını (2 Adet) teslim etmeleri zorunludur.


Not: Kayıt masalarında yaşanacak yoğunluk dikkate alınarak evrakların eksiksiz bir şekilde getirilmesi önem arz etmektedir.


Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu kararına göre Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programının Felsefe (Felsefe Bölümü En az 16 kredi Sosyoloji, 16 kredi Psikoloji aldığına dair belge, Sosyoloji Bölümü En az 16 kredi Felsefe,16 kredi Psikoloji, 8 kredi Mantık aldığına dair belge), Matematik (Kredilerinin en az %70’ini matematik alanında alığına dair belge) ve Müzik (Kredilerinin en az %70’ini müzik alanında aldığına dair belge) alanları için mezun olduğu yükseköğretim programından ilgili ders kredi sayılarını gösterir onaylı belgeyi kesin kayıtta getirmeleri zorunludur.

  • 2023-09-15 17:06:00
  • 3469

"A World University In The Light of Science and Modernity"