Denizcilik Meslek Yüksekokulu Tarafından Mersin Uluslararası Limanı’na Teknik Gezi Düzenlendi


Denizcilik Meslek Yüksekokulu Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı öğrencilerimiz için Mersin Uluslararası Limanı’na teknik gezi düzenlendi. Öğr. Gör. Kpt. Volkan Tok’un düzenlediği geziye, Öğr. Gör. Dr. Volkan Efecan, ile öğrencilerimiz katıldı.

13 Aralık 2023 Çarşamba günü düzenlenen gezi öncesinde Mersin Limanı’nın tarihsel gelişimi, güncel durumu ve gelecekteki planları hakkında öğrencilerimize bilgiler verildi

Teknik gezide, liman sahası içerisinde yer alan rıhtımların özellikleri, konteyner depolama sahaları, yükleme ve boşaltma alanları, konteyner, genel kargo ve dökme katı-sıvı elleçleme kapasitesi, yük elleçlemede kullanılan kreyn ve ekipmanlar ile ilgili bilgiler alan öğrencilerimiz liman sahasını yerinde gözlemleme ve inceleme fırsatı buldu. İnceleme yapılan sahalar ve uygulamalar hakkında liman ekibi, öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimize mesleki ve teknik bilgiler de aktardılar.

Geziye katılan öğrencilerimiz gelecekteki kariyer fırsatlarından birisi olan Mersin Uluslararası Limanı’nı daha yakından görme ve tanıma fırsatını yakalamış olmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, kendilerine gezi öncesinde ve esnasında destek ve misafirperverlik gösteren MIP personeline teşekkürlerini iletti.