Kıyı Emniyeti Mersin Müdürlüğü Mersin Gemi Trafik Hizmetleri Merkezine (vts) Teknik Gezi Ziyareti Gerçekleştirdi.


Üniversitemiz Denizcilik Meslek Yüksekokulu Deniz Ulaştırma ve işletme Programı 29 Aralık 2023 Cuma günü Kıyı Emniyeti Mersin Müdürlüğü Mersin Gemi Trafik Hizmetleri Merkezine (VTS) teknik gezi ziyareti gerçekleştirdi.

Deniz Ulaştırma ve işletme Program Koordinatörü Öğr. Gör. Kpt. Volkan Tok ve öğrencilerin katıldığı gezide, kaptan adayı olan öğrencilerin denizcilik hayatlarında iletişim içinde olacakları Gemi Trafik Hizmetleri Merkezini yakından görme ve operatörleri ile tanışma fırsatı bulundu.

Mersin Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi baş operatörlerince merkezde yapılan çalışmalar, Mersin GTH sorumluluk alanı, amacı, yetkileri ve operasyonel vardiya grupları, Mersin ile İskenderun körfezleri ve Akdeniz gemi trafik sektörleri hakkında sunum yapıldı. Ayrıca sektörlerin adı, telsiz çalışma kanalları ve çağrı işaretleri aktarıldı. Sunum sonrasında öğrenciler gemi trafik hizmetleri ve VHF telsiz haberleşme konusuyla ilgili sorularını baş operatör Kpt. Kürşat Yücedağ’a yönelttiler. Operasyon salonunda öğrencilere yapılan bilgilendirme sonrasında toplu fotoğraf çekimi ile gezi sona erdi.