7. Akdeniz Turizm Forumu - Medıtour 2016 Mersin'de Gerçekleştirildi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Akdeniz Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği’nin (ASCAME) iki yılda bir geleneksel olarak düzenlediği 7. Akdeniz Turizm Forumu-MEDITOUR 2016 etkinliği Mersin’de düzenlendi. Bölgedeki turizm sektörünün sürdürülebilirliğini sağlamak adına, Akdeniz’de işbirliği fırsatları hakkında teşvik edici ve bilgilendirici bir ortam yaratmayı amaçlayan etkinlik, turizmde kilit rol oynayan önemli isimleri bir araya getirdi. 

28-30 Eylül 2016 tarihleri arasında, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, Mersin Valiliği himayesinde, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinliğin açılışı, 29 Eylül Perşembe günü geniş bir katılımla gerçekleşti. Etkinlik; Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı , Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ASCAME Turizm Komisyonu Başkanı Jerónimo Pérez Casero ile Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut MED-ALLIANCE Yürütme Kurulu Üyesi Dr. Alaa E. Ezz, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü Destinasyon Yönetimi ve Kalite Programı Direktörü Esencan Terzibaşoğlu gibi bir çok  uluslararası organizasyonların temsilcilerini, belediyeleri, tarihçileri, arkeologları, kruvaziyer şirketlerini, otel zincirlerini, dini toplulukların temsilcilerini, akademisyenleri ve konuyla ilgili uzmanları bir araya getirdi.

Fakültemizden Dekanımız Prof. Dr. Kemal BİRDİR ile birlikte birçok akademisyen ve öğrencinin de katıldığı etkinlikte “Sektörel Birlik Liderleri Akdeniz'de İşbirliğini Artırmanın Yollarını Arıyor” konulu oturum,  “Üçüncü Yaş Turizmi” ve “Akdeniz’de Gençlerin Turizm Sektörüne Bakış Açısı” isimli birer panel gerçekleştirildi.

7. Akdeniz Turizm Forumu – MEDITOUR 2016 St. Paul Kilisesi’nde okunan sonuç deklarasyonu ile sona erdi.

Deklarasyonun tam metnine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

 


  • 2016-10-12 16:59:52
  • 2018

Actual News