Turizm Fakültesi Sosyal Sorumluluk Projeleri

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Turizm Fakültesi, Turizm İşletmeciği bölümü öğrencileri sosyal sorumluluk dersi kapsamında şu projeler gerçekleştirilmiştir:

-Sahil Temizliği Projesi

-Mersin Üniversitesi Ağaçlandırma Projesi

-Erzak Yardımı Projesi

-Kitap Yardımı Projesi

Sahil temizleme projesi, Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre bilincine dikkat çekmek amacıyla yapıldı. Proje kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürü Bahaettin Kabahasanoğlu ve Turizm Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Kemal Birdir ve öğretim elemanları eşliğinde Turizm İşletmeciliği bölümü son sınıf öğrencileri, HiltonSA Otel sahilinden başlayarak Özgecan Meydanı’na kadar sahilin temizliğini yaptı.

Bir diğer proje olan Mersin Üniversitesi Ağaçlandırma Projesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin İl Orman Müdürlüğü ve Mersin Turizm Fakültesi iş birliğiyle gerçekleştirildi. Proje kapsamında fakülte bahçesine fidanlar Turizm İşletmeciliği öğretim elemanları ve öğrenciler tarafından dikildi.

Ayrıca Erzak Yardımı Projesi kapsamında, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kırsal Grup Başkanı Durdu IŞIKLI, Dervişoğlu Bakliyat’ın sahibi Hasan DERVİŞOĞLU, Suriyeli Türkmen Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ferhat ZALO ve Turizm Fakültesi öğretim elemanlarının desteği ile Turizm İşletmeciliği öğrencileri yardıma muhtaç ailelere erzak yardımı yaptı.

Son olarak Kitap Yardımı Projesi gerçekleştirildi. Proje kapsamında Turizm İşletmeciliği öğrencileri, Turizm Fakültesi binası içerisinde kitap toplama kutusunda bağışlanan kitapları biriktirip tasnif ederek fakülte öğretim elemanları ve öğrencilerinin destekleriyle 100. Yıl Akkent İlk ve Ortaokulu kütüphanesine bağışta bulundular. 


  • 2017-04-28 10:44:01
  • 3204

Actual News