“işgal Girişiminden Dirilişe: 15 Temmuz Darbe Girişiminin Anatomisi” Belgesel Film Gösterimi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Üniversitemiz tarafından gerçekleştirilen “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Anma Etkinlikleri, müzik dinletisi ve belgesel film gösterimi ile devam etti.

11 Temmuz Perşembe günü saat 10:00’da Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ercan Elbir, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Kaya, Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, Prof. Dr. Erol Yaşar, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Murat Yakar, Doç. Dr. Esma Kadızade Dumanlı ile Üniversitemiz akademik ve idari personeli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan etkinlikte ilk olarak Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından türkülerden oluşan müzik dinletisi icra edildi. Piyanist Öğr. Gör. Ferdi Cümendür eşliğinde, Şan bölümü öğrencileri Soprano Aysel Cankatan, Mezzo Soprano Songül Ekici, Bariton Burak Öztürk dinletide sahne aldı.

Etkinlikte daha sonra, TRT tarafından hazırlanan “İşgal Girişiminden Dirilişe: 15 Temmuz Darbe Girişiminin Anatomisi” adlı belgesel film gösterildi. 

15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişiminde, FETÖ tarafından hazırlanan hain tuzağı, tanık röportajlarına, o güne dair alınmış görüntü, video, ses kayıtlarına ve canlandırmalara yer vererek anlatan belgesel film Üniversitemiz personeli tarafından büyük ilgi gördü. 

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2019-08-06 08:53:13
  • 2982