Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi İlk Öğrencileriyle Eğitim Öğretime Başladı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi, 17.04.2019 tarihli ve 30749 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 968 Karar sayılı Cumhurbaşkanlığı kararıyla kurularak 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında 115 kadın, 115 erkek ve 3 bedensel engelli öğrenci olmak üzere toplam 230 yeni öğrencisiyle Çiftlikköy Kampüsü yerleşkesinde eğitime başladı.

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Yunus Yıldırım, güçlü kadrosu ile 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılına başlayan fakültede, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Bölümü, Rekreasyon Bölümü ve Spor Yöneticiliği bölümlerinde 3 Profesör, 8 Doçent, 7 Doktor Öğretim Üyesi, 6 Öğretim Görevlisi ve 2 Araştırma Görevlisi ile zengin spor tesisleriyle ülkemizin öncü ve nitelikli fakülteleri arasında yer aldığını vurguladı.

Prof. Dr. Yunus Yıldırım, fakülte bünyesinde 26 akademik ve 17 idari personelin görev yaptığını, ayrıca, Eğitim Bilimleri Enstitüsüne bağlı Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı Yüksek lisans ve Doktora programı yer aldığını belirtti.

Prof. Dr. Yıldırım, "Fakültemizin bu günlere gelmesinde bizlere her türlü desteğini esirgemeyen Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’ya teşekkürlerimizi sunuyorum. Bilimin ve çağdaşlığın ışığında bir dünya üniversitesi olma yolunda ilerlediğimiz bu günlerde donanımlı bir kadro ile ekip çalışması ruhu ile büyüyen ve gelişen bölgemizde tercih edilen bir fakülte olacağımıza söz veriyoruz." dedi.

Prof. Dr. Yıldırım ayrıca, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı bir eğitim ve öğretimi amaç edinerek,  toplumsal gelişme ve kalkınma için ihtiyaç duyulan nitelikli spor bilimci yetiştirilmesi bilinci ile öğrencilere çağdaş bir spor eğitimi vererek, spor kültürünü yaygınlaştırmayı ve spor bilinci yerleşmiş bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını belirtti. 

Prof. Dr. Yıldırım, "Ulu Önderimiz Atatürk, her alanda olduğu gibi sporda da bilim yolundan ayrılmamayı tavsiye ederken, sporun önemi üzerinde de durmuş ve ona yeni bir benlik kazandırmıştır. “Müspet bilimlerin temellerine dayanan, güzel sanatları seven, fikir terbiyesinde olduğu kadar, beden terbiyesinde de kabiliyeti arttırmış ve yükselmiş olan erdemli, kuvvetli bir nesil yetiştirmek, ana siyasetimizin açık dileğidir. ” sözleriyle de bunu kanıtlamıştır." dedi.

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yunus Yıldırım 2019-2020 eğitim- öğretim yılının tüm akademik ve idari personel ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diledi. 


Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2019-09-19 15:09:51
  • 1512