Üniversitemizde 17 Eylül Salı Günü Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’nın Katılımıyla Başlayan Oryantasyon Programı Sona Erdi.

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi (PDR) tarafından, Üniversitemize uyum sürecini hızlandırmak, aidiyetlerini arttırmak ve sosyal, kültürel ve akademik olanakları tanıtmak amacı ile düzenlenen oryantasyon programı ilk olarak Eğitim Fakültesiyle gerçekleştirilmişti.

17 Eylül Salı günü ayrıca Fen Edebiyat Fakültesi birinci sınıf öğrencileri de oryantasyon eğitimi aldı. Üniversitemiz hakkında bilgilendirme yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı ‘’Mersin Üniversitesi bir aile ve bu ailenin bir ferdi olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Mersin Üniversitesi hem akademik kadrosu hem de fiziksel şartlarıyla Türkiye'de okunacak ve yer alınacak en iyi üniversiteler arasında yer alıyor.’’ dedi

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Murat Gizir fakülte hakkında bilgilendirme yaparak  yeni kayıt yaptıran  öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

18 Eylül Çarşamba günü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) birinci sınıf öğrencilerine yönelik programa Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Erol Yaşar, İİBF Dekanı Prof. Dr. Süleyman Değirmen, akademik ve idari personel katıldı.

Mersin Üniversitesi ailesine yeni katılan öğrencilere başarı dileklerini ileterek birinci sınıfın önemine değinen Prof. Dr. Erol Yaşar, törende yaptığı konuşmada ‘’Üniversitemiz yurt dışı deneyimlerine sahip, alanında yetkin akademik kadrosunun yanı sıra Türkiye’nin en güzel kampüslerinden birine sahip. Sizlerin, dört yılın sonunda ülkemize büyük katkı sunacağınıza yürekten inanıyorum.’’ dedi.

1992 yılında kurulan Üniversitemizin başarılarıyla 13. sırada yer aldığına değinen Prof. Dr. Süleyman Değirmen ise İİBF hakkında bilgilendirme yaparak fakülteyi yeni kazanan öğrencilere başarı dileklerini iletti.

Aynı gün gerçekleştirilen diğer etkinlikte Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine eğitim verildi. Etkinliğin açılışında yeni katılan öğrencilere başarı dileklerini ileten Üniversitemiz Genel Sekreteri Vedat Güngör, Üniversitemizde işleyiş ve faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Üniversitemizi kazanan öğrencilere başarı dileklerinde bulunan Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Hüdaverdi Arslan da fakülte hakkında öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtladı. Oryantasyon programı kapsamında 19 Eylül Perşembe günü Mimarlık Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi öğrencileri de bilgilendirildi.

Etkinliğin son gününde 20 Eylül Cuma günü Su Ürünleri Fakültesi, Turizm Fakültesi, İletişim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine oryantasyon eğitimi verildi.

Program kapsamında Engelli Öğrenci Birimi, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi tarafından öğrencilere üniversite hayatları boyunca sosyal ve kültürel anlamda kendilerine yardımcı olacak bilgiler içeren sunumlar yapıldı.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2019-09-20 18:03:11
  • 923