8. Engelsiz Üniversite Çalıştayı Düzenlendi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


8. Engelsiz Üniversite Çalıştayı 2 Ekim Çarşamba günü Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Ahmet Çamsarı Konferans Salonunda  gerçekleştirildi.

Çalıştaya Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Mehmet Özdemir, Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, fakülte, yüksekokul, meslek yüksek okullarındaki engelsiz yaşam biriminin akademik temsilcileri, idari personel ile birimdeki özel gereksinimli ve gönüllü öğrenciler katılım sağladı.

Çalıştayda Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, birim faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Görme, işitme, ortopedik yetersizliği olan veya iletişim becerilerinde sınırlılık yaşayan öğrencilerimizin özelliklerine de değinen Boyraz, bu öğrenciler ile ilgili ne tür uyarlama ve düzenlemelere yer verilmesi gerektiğine dair sunum yaptı. Sunumda Üniversitemizdeki engelli öğrencilerin akademik temsilcileri ve danışmanları ile karşılıklı soru cevap bölümlerine de yer verildi. 

Çalıştayda Üniversitemiz öğrencisi Tuğberk Alma ise, görme yetersizliğinden etkilenen bireylerin toplum içerisinde yaşadıkları sorunlara ve bu durumun eğitim yaşantısını nasıl etkilediğine  değindi. 

Çalıştay soru cevap kısmının ardından sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2019-10-03 08:06:19
  • 1601