Mersin Üniversitesi Kyk Burs Başvurusu


Sevgili öğrenciler;

2019-2020 eğitim - öğretim yılında Üniversitemiz Önlisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programlarına kayıt yaptıran öğrenciler için Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun Üniversitemize tahsis etmiş olduğu burs kontenjanlarına başvurular başlamıştır. 

Başvurular oibs.mersin.edu.tr üzerinden alınacak olup 20 Ekim 2019 Pazar günü saat 23.59’a kadar devam edecektir. Başvuruda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler son güne kadar bilgilerini güncelleyebileceklerdir.

Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, KYK tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecektir. Yapılan değerlendirme sonucunda mevzuata uygun olan öğrencilere burs tahsis edilmek üzere KYK’ya bildirilecektir.

Burs başvurusu kabul edilen öğrencilerden beyanlarını ispat eder belgeler Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından istenilecektir. Belgeyi süresi içerisinde teslim etmeyen öğrenci burs hakkından vazgeçmiş kabul edilecektir.

Burs başvurularında öğrencilerin öğrenim bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. Hatalı ya da eksik bilgi beyanında bulunanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.


BURS VERİLMEYECEK ÖĞRENCİLER (Burs Kredi Yönetmeliğinin 9. Maddesi)

 

1.    KYK Genel Müdürlüğünden öğrenim kredisi veya burs almış veya almakta olan öğrenciler,

2.    5102 Sayılı Kanunun 2. maddesi kapsamında yer alan kamu kurum ve kuruluşlarından burs almakta olan öğrenciler,

3.    Burs isteğinde bulunduğu tarihte, okula giriş tarihi itibariyle bir öğretim yılı kaybı olan öğrenciler,

4.    Yabancı uyruklu öğrenciler,

5.    Ek süre öğrenim gören öğrenciler,

6.      Ara sınıfta bulunan öğrenciler.

7.      Yatay geçiş, Dikey geçiş  (DGS) ile kayıt yaptıran öğrenciler.

8.      Bu Yönetmelik hükümlerine göre burs almaya yeterli bulunmayan öğrenciler.

 

Başvuruda bulunmak isteyen öğrenciler oibs.mersin.edu.tr adresinden kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıktan sonra MEÜ.Burs Başvurusu panelinden bilgilerini girerek “Kaydet” tuşuna basmaları gerekmektedir.


  • 2019-10-16 15:07:51
  • 3733

Actual Students