Kariyer Merkezi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege, Mersin Üniversitesi Kariyer Merkezi, Genç Girişimcilik Merkezi (Girişim Limanı) ve Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki Üniversiteler ve kurumların ortak proje, konferans ve çalışmalar yapabilmesi için KKTC’de bir dizi görüşmelerde bulundu.

Prof.  Dr.  İlhan Ege, Türkiye'nin sağladığı finansman ile ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsünde KKTC’nin ikinci teknokenti olarak kurulan Kalkanlı Teknoloji Vadisinde (KALTEV) ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü Rektörü Prof. Dr. Nazife Baykal ile bir araya geldi. Prof. Dr. Nazife Baykal,  KALTEV’in girişimcilik merkezi ve teknokent olarak Mersin Üniversitesi ile ortak çalışmalara açık olduğunu belirtti.

Prof. Dr. İlhan Ege, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi desteği ve Üniversitemiz Kariyer   Merkezi   organizasyonunda   05-06 Mart 2019 tarihlerinde Mersin’de gerçekleştirilen Doğu Akdeniz Kariyer Fuarının  paydaş  üniversitelerinden  olan Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (KISBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Tümer’e de organizasyona yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür plaketi verdi. Gelecekte yapılabilecek ortak projelerin de değerlendirildiği görüşmede Kariyer Merkezi Müdürümüz Prof. Dr. İlhan Ege’de “Türkiye’de ilk kez bölgesel olarak düzenlene Doğu Akdeniz Kariyer Fuarı’na, Mersin Üniversitesi olarak KKTC Üniversitelerini ilk kez paydaş olarak katmamız bir örnek olmuş ve 2020 yılında yapılacak Bölgesel Kariyer Fuarlarına KKTC Üniversiteleri de paydaş olarak Türkiye Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından eklenmiştir. Bu durum da bizleri ayrıca mutlu etmişti. Mersin Üniversitesi olarak KKTC’deki üniversiteler ve kurumlar ile ortak çalışmalar yapmak bizleri memnun edecektir.” dedi.

Prof. Dr. Ege, Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Candan Avunduk’la da bir araya geldi. Görüşmede Kıbrıs Türk Sanayi Odasının Mersin Üniversitesi ile birlikte bilimsel proje ve organizasyonlar gerçekleştirebileceği belirtildi. Başkan Avunduk,  bu tür çalışmaların önemini vurgulayarak, Kıbrıs Türk Sanayi Odası olarak da ellerinden gelen katkıyı yapacaklarını söyledi.

Kariyer Merkezi Müdürümüz Prof. Dr. İlhan Ege, KKTC   Ekonomi   ve   Enerji   Bakanı Hasan Taçoy ile de bir görüşme gerçekleştirdi. Bakan Taçoy, KKTC’nin bir bilişim adası olması için teknokentlerin ve Üniversitelerin önemini vurgulayarak, “Artık hukuki düzenlemelerin tamamlanması ile birlikte daha somut adımlar atılabilecektir. KKTC’nin   Vizyon   2035   hedefleri   içinde Ar-Ge, bilişim, elektronik haberleşme ve teknoloji ile ilgili çalışmaları önem taşımaktadır. KKTC’de KALTEV ve teknokentlerin başarısı için her türlü çaba ve desteği vermekteyiz. Mersin Üniversitesi ve Mersin konum olarak KKTC için en önemli yerlerden birisidir. KKTC ve Mersin, Akdeniz’in iki yakasıdır. Bu nedenle Mersin Üniversitesi ile ortak projeler yapılması bizi sevindirecektir” dedi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2019-11-26 10:12:26
  • 2851