T Ü B İ T A K 2232 Projesi Kapsamında Doktora Öğrencilerine BursTÜBİTAK 2232 Projesi kapsamında Doktora Öğrencilerine Burs imkanı

 

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı’nda 2019 yılının başından bu yana Amerika Birleşik Devletleri Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden misafir araştırmacı olarak bulunan ve yıllardır sinirbilim alanında araştırmalar yapan Dr. Maria Veldhuizen, bu süreç içerisinde TÜBİTAK 2232 “Uluslararası Üstün Araştırmacı Destek Programı’na” başvurmuş, başvurusu kabul edilmiş ve söz konusu proje Kasım 2019 itibariyle yürürlüğe girmiştir.

118C299 numaralı, “Rescue Food Reward in Obesity with Neuro-modulation of Gut-brain Signals” adlı projenin süresi 3 yıl olup, proje kapsamında 3 doktora öğrencisine 2,5 yıl boyunca üst limiti aylık 4.500 ₺ olan TÜBİTAK BİDEB bursu sağlanacaktır. 

Bursiyer olabilmek için, öğrencilerin Mersin Üniversitesi veya başka bir üniversiteye bağlı enstitülerde; Beslenme ve Diyetetik, Psikoloji, Fizyoloji, Biyoloji, Anatomi, Sinirbilim vb. alanlarda doktora programlarına kayıtlı öğrenci olması ve bağlı olduğu bölüm/anabilim dalından bu projeye katılacağına dair izin almış olması gerekmektedir. Burs alacak öğrencilerin projeyle ilgili çalışmalarını sağlıklı biçimde yürütebilmeleri için çalışma süresi boyunca Mersin’de ikamet etmeleri beklenmektedir. 

Ayrıca 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Bahar yarıyılında Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü Anatomi Doktora programı için ilgili projede de görev alabilecek öğrenci alınacaktır. Bunun için Anatomi yüksek lisansı yapmış olmak veya Tıp Fakültesi mezunu olmak şartı aranacaktır. Bir başka husus ise, doktora öğrencisi adaylarının ALES ve İngilizce Dil Sınavı (ÜDS, YDS, YÖKDİL ve resmi muadili) puanlarının tercihen asgari 70 olmasıdır.

İlgilenen adaylar aşağıdaki e-posta adreslerine güncel özgeçmişlerini ve varsa konuyla ilgili sorularını İNGİLİZCE olarak e-posta yoluyla görüşme sağlamalıdır.


İletişim Bilgileri:

Dr. Maria Veldhuizen

maria.veldhuizen@yale.edu

 

Dr. Öğr. Üyesi Nail Can Öztürk

nail.ozturk@fulbrightmail.org

   • 2019-12-27 07:24:09
  • 1926

Actual Announcements