İslami İlimler Fakültemiz Tarafından 3. Kuruluş Yıldönümü Etkinliği Düzenlendi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meüİslami İlimler Fakültesi’nin 3. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Üniversitemizde etkinlik düzenlendi. 

26 Aralık Perşembe günü Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi'nde katılımcılara aşure ikram edilmesinin ardından gerçekleşen etkinliğe AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Erol Yaşar, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Baykan, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Murat Yakar, Doç. Dr. Esma Dumanlı Kadızade, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, İl Müftüsü Şaban Kondi, Mersin Mevlana Kültür ve Sanat derneği Onursal Başkanı Ahmet Coşar, protokol üyeleri, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından İslami İlimler Fakültesi'nden Öğr. Gör. Abdülhakim Yılmaz, Öğr. Gör. Muzaffer İnneci, Arş. Gör. Furkan Gan tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. 

Törenin açılışında konuşan Mersin Milletvekili Hacı Özkan "Bu anlamlı ve güzel günde aranızda bulunmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı olmak üzere bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, daha nice başarılı yıllar diliyorum." dedi.  

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ise, "İslami İlimler Fakültemiz kurulalı 3 sene oldu. Bunun altında çok büyük emekler var. Bundan sonrada aynı emeklerle 5000 metre kompleksi ve kapalı alanıyla akademik, idari personel ve öğrencilerimizin kullanacağı bölgenin yapılması için elimizden geleni yapıp, tam teşekküllü fark yaratan güzel bir fakülteye kavuşmak istiyoruz. Hocalarımız kendine has bir eğitim yöntemiyle bu kısa sürede çok büyük atılımlar yaptılar. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi 

İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Baykan "Ülkemizde yüksek din eğitiminin başlangıcı üzerinden bir asrı aşmış bir süre geçmiş bulunuyor. Fakültemiz yeni bir eğitim-öğretim modeli, yeni bir dil eğitimi modeli ile sınavlarda sınırlama bulunmadan mesleki ve sosyal gelişimi destekleyici süreç içerisinde ölçme ve değerlendirmeyi uygulamaktadır. Çalışmalarımız Rektörlüğümüzün yönlendirmeleriyle bilimsel araştırmanın konusu haline getirilmiş ve patent başvurusunda bulunulmuştur." dedi. Prof. Dr. Baykan, katılımcılara ve desteklerinden ötürü Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı'ya teşekkür etti. 

Mevlana Kültür ve Sanat Derneği sanatçıları tarafından müzik dinletisi gerçekleştirilmesinin ardından Hz. Mevlana’nın 22. kuşaktan torunu Esin Çelebi Bayru tarafından, ‘’Hz. Mevlana’da Edep’’ konulu konferans düzenlendi.

İl Müfütüsü Şaban Kondi ve Mersin Mevlana Kültür ve Sanat derneği Onursal Başkanı Ahmet Coşar'ın da yer aldığı konferansta Hz. Mevlana’nın güzel ahlakı, ahlak anlayışı,  yaşantısı ve sözleri ele alındı.

Konferansın ardından Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı tarafından Esin Çelebi Bayru’ya plaket takdim edildi. Etkinlik sonunda katılımcılar ile hatıra fotoğrafı da çekildi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2020-01-06 07:00:09
  • 2795