Üniversitemiz Koordinatörlüğünde, Yunanistan’da, Akdeniz ve Selanik - Delta Belediyeleri Arasında “ Sosyal İnovasyon İçin Kentsel Yeşil Alanlar” Protokolü İmzalandı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Rektör Danışmanı ve Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Esma Dumanlı Kadızade’nin koordinatörlüğünü üstlendiği “Sosyal İnovasyon İçin Kentsel Yeşil Alanlar“ AB projesi kapsamında; Mersin İli Akdeniz Belediyesi ile Selanik-Delta Belediyesi arasında Yunanistan’da, 10 Mart Salı günü protokol imzalandı.

Yunanistan’ın Selanik Kenti’nde bulunan Delta Belediye binasında gerçekleşen protokole, Delta Belediye Başkanı Giannis Loannidis, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Muhammet Gültak, Başkan Yardımcısı Mustafa Kutlu ile Üniversitemizden Proje Koordinatörü Doç. Dr. Esma Dumanlı Kadızade ve proje ekibinden Prof. Dr. Göknil Nur Koçak, Öğr. Gör. Mesut Salih Uzman ve Delta Belediyesinin yetkilileri katıldı.

Proje kapsamında; Akdeniz ve Delta Belediyeleri arasında kentsel yeşil alanlardaki iyi uygulamalar konusunda çalıştaylar düzenlenecek ve her iki belediye tarafından seçilen kamusal yeşil alanlarda pilot sosyal inovasyon yeşil alanlar gerçekleştirilecek. Ayrıca kentsel yeşil alanlar ve orman alanları temaları çerçevesinde karşılıklı çalışma ziyaretler düzenlenerek, bu alanlara yönelik iyi uygulamalar paylaşılacak.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü  • 2020-03-31 10:20:42
  • 3452