Üniversitemiz YÖK Sanal Fuarında Tanıtılıyor

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüYükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından bu yıl ilki düzenlenen “Study In Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020” başladı. Üniversitelerimizin yurt dışında dijital ortamlarda tanıtılmasını ve uluslararası öğrencilerin tercihlerini Üniversitelerimizden yana kullanmalarını hedefleyen fuar, 20-22 Temmuz 2020 tarihleri arasında düzenleniyor.

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, yaklaşık 8 milyon öğrencinin iyi bir gelecek için Türk üniversitelerinde eğitim gördüğünü, bu öğrencilerin 180 binden fazlasını, 180’i aşkın ülkeden gelen uluslararası öğrencilerin oluşturduğunu belirtti. Prof. Dr. Saraç, fuarda yabancı öğrencilere ülkemizin zengin ve kaliteli program çeşitliliğinin sunulmasından mutluluk duyduğunu kaydetti.

Üniversitemiz de fuarda çeşitli etkinliklerle yer alıyor. Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’nın İngilizce altyazılı selamlama videosu ile açılan sanal standta Üniversitemiz hakkında temel bilgiler uluslararası öğrencilerin bilgisine sunuluyor.

Ayrıca üç gün boyunca farklı saatlerde gerçekleştirilecek olan Zoom bağlantılarıyla, yabancı öğrencilere fakültelerimiz, yüksekokullarımız, meslek yüksekokullarımız ve enstitülerimiz hakkında canlı yayında bilgi aktarılacak.

Üniversitemiz Genel Sekreterliği koordinatörlüğünde, Dış İlişkiler Ofisi, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ve Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü işbirliğinde Üniversitemiz Bilgi İşlem Araştırma ve Uygulama Merkezi teknik desteğiyle gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinde 20-22 Temmuz 2020 tarihleri ve 08.00-20.00 saatleri arasında çevrimiçi olarak gelen sorular anında yanıtlanacak.


Fuara erişim https://www.virtualfair-yok.gov.tr/ adresinden sağlanabilir.  • 2020-07-20 13:21:48
  • 1660