Üniversitemiz Kariyer Merkezi Organizasyonunda Gerçekleştirilen Kariyer Tüyoları Eğitimi Büyük İlgi Gördü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Kariyer Merkezi organizasyonunda; Kariyer.net, İnsan Kaynakları Yöneticileri Derneği (İNKAY) ve Turizm Fakültemiz işbirliği ile “Kariyer Tüyoları Semineri” online/uzaktan eğitim şeklinde düzenlendi.

Moderatörlüğünü İNKAY Başkanı Okay Çıkan’ın yaptığı ve konuşmacı olarak kariyer.net Kariyer Danışmanı Tuba Karadağ İyiokur, Kariyer Merkezi Müdürümüz Prof. Dr. İlhan Ege'nin yer aldığı etkinlik, Turizm Fakültemizi temsilen Öğr. Gör. Dr. Alper Duran ve yüz elliden fazla katılımcı ile gerçekleştirildi.

Seminere İNKAY Başkanı Okay Çıkan, İNKAY ile ilgili kısaca bilgi vererek başladı. Çıkan; yaptığı konuşmada, kendi sektör ve yönetim deneyimleri ile ilgili örnekler verdi.

Kariyer.net'in Kariyer Danışmanı Tuba Karadağ İyiokur ise katılımcılara; özgeçmişlerde neler bulunması gerektiği, nasıl etkileyici bir özgeçmiş hazırlanır, mülakat öncesi ve sırasında nelere dikkat edilmesi gerekir gibi konularda bilgiler verdi. 

Organizasyonu yapan Kariyer Merkezimin Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege etkinliğe destek olan kurumlara teşekkür ederek, “Üniversitemiz çok büyük başarılara imza atmaktadır. Bu etkinliği 150’den fazla rekor katılımcı ile gerçekleştirerek önemli bir başarıya imza attık. Üniversitemiz öğrencilerinin her zaman kendilerine faydalı olan etkinliklere ilgileri fazla olmuştur. Merkez olarak geçmişte, 5.000 katılımcıyı geçen etkinlikler de gerçekleştirmiştik. Üniversitemizin farklı birimlerinden sonuna kadar bu etkinliği takip edip,  birçok soru soran tüm katılımcılara ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu süreçte benzeri etkinlikleri online/uzaktan eğitim olarak düzenlemeye devam edeceğiz. Üniversitemizin farklı birimleri ile de ortak faaliyetlerimizi artıracağız. Bizler, siz öğrenci arkadaşlarımızın başarılı olması için elimizden gelen katkıyı her zaman yapmaya hazırız. Merkezimiz bu aşamada her zaman sizlere desteğe devam edecektir.” dedi.   

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2020-11-17 09:29:02
  • 545