Akdeniz'in Güçlü Kadın Girişimcileri Etkinliği

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü19 Kasım 2020 tarihinde Dünya Kadın Girişimcilik Günü Kutlamaları kapsamında Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Üniversitemiz Genç Girişimci Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğinde düzenlenen 'Akdeniz'in Güçlü Kadın Girişimcileri' etkinliği 50'den fazla katılımcı ile gerçekleştirildi. 

Dünya Girişimcilik Haftasında "Birlikte Güçlüyüz" sloganı ile düzenlenen ortak etkinlikte kıymetli işbirlikleri için Mersin Üniversitesi Genç Girişimci Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Duygu Hıdıroğlu, Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Uçar'a teşekkürlerini iletti.

Dr. Öğr. Üyesi Duygu Hıdıroğlu, "Kadınların ekonomik hayata katılımı konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donatılarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almaları için desteklenmesinin önemi büyüktür. Özellikle pandemi döneminin belirlediği yeni ihtiyaçlara cevap verebilmeyi hedefleyen, içinde bulunulan yeni dönemde kadın girişimciliğinin gelişmesini sağlayan bilgi teknolojilerinin etkin biçimde kullanımına yönelik becerileri geliştirmek gerekmektedir. Bu bağlamda Akdeniz'in Güçlü Kadın Girişimcileri' etkinliğinin içeriği kadın girişimcilerin e-ticarete giriş, websitesi kurma, online ürün sunumu ve online sipariş sistemi oluşturma konularında desteklenmesi amacıyla planlanmıştır." dedi. 

Mersin Üniversitesi Genç Girişimci Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bu etkinlikle girişimcilerin ürettiği ürün ya da verdiği hizmetle ilgili kurdukları işletmelerinin rakiplerine görece rekabet avantajı sağlayabilmesi için girişimcilere ihtiyaç duydukları dijital bilgi, beceri ve kaynağa erişmelerine yardımcı olmayı amaçladı.


  • 2020-11-23 15:50:02
  • 1062