Konservatuvarımız Yarı Zamanlı Eğitim Mezunu Öğrencimiz Barkan Canbolat'tan Bir Gurur Verici Başarı Daha Geldi

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Konservatuvarı yarı zamanlı eğitiminden geçtiğimiz yıl mezun olan 16 yaşındaki Barkan Canbolat; Çin'de düzenlenen Uluslararası Müzik Yeteneği Çevrimiçi Yarışması'nda, dünyanın en iyi dördüncü gitaristi oldu.

Pandemi nedeniyle online olarak düzenlenen yarışmaya tüm dünyadan genç yetenekler katıldı.

Henüz 7 yaşında gitar ile tanışan Barkan Canbolat, sonrasında müzik öğretmeninin yönlendirmesiyle Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı Gitar Bölümü eğitmenlerinden Can Erdoğan ile profesyonel gitar eğitimine başladı.

Canbolat, eğitimine devam ederken aynı zamanda konservatuvar yarı zamanlı gitar eğitimine de büyük özveri ile devam ettiği dönemde, 2017 yılında ilk girdiği yarışma olan İstanbul Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması'nda birinci oldu. Aynı yıl Romanya'da düzenlenen yarışmada üçüncü, 2018'de Bulgaristan'da düzenlenen yarışmada ikinci ve 2019'da düzenlenen Uluslararası İstanbul Gitar Yarışması'nda ise yaş kategorisi olmayan alanda ikinci olan Canbolat konservatuvar eğitimini başarıyla tamamladı.

Son olarak; ABD, Almanya, Kanada, İtalya ve daha birçok ülkeden gencin katıldığı uluslararası gitar yarışmasında rakiplerini geride bıkarak dördüncü olarak dünyanın en iyi genç gitaristleri arasına giren Canbolat, aynı zamanda yarışmada derece alan tek Türk müzisyen oldu.

Ülkemizi ve Üniversitemizi birçok uluslararası yarışmalarda aldığı derecelerle gururlandıran Canbolat'ı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2021-01-12 10:07:08
  • 989