İngilizce Dersleri Muafiyet Sınavı2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Ortak Zorunlu Yabancı Dil Dersi Muafiyet Sınavı 28.09.2021 Salı günü Yabancı Diller Yüksekokulu binasında saat:13:00'da yüz yüze yapılacaktır. 

Yabancı Diller Yüksekokulu sınav ayrıntılı duyurusu için tıklayınız.


Öğretim dili Türkçe olan ön lisans ve lisans programlarına ilk defa kayıt yaptırarak öğrenime başlayan öğrenciler bu sınava girebilir. Sınava girmek isteğe bağlıdır.

Sınava girip 60 ve üzeri puan alanlar Güz yarıyılında okutulan Ortak Zorunlu Yabancı Dil I ve Bahar yarıyılında okutulan Ortak Zorunlu Yabancı Dil II derslerinden muaf olurlar.

Sınava girmek isteyen öğrencilerin sınav için kayıt yaptırmalarına gerek yoktur. Öğrenciler, sınav günü Kayıt Belgesi ve Nüfus cüzdanı, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Yabancı Uyruklu Öğrenciler için süresi geçmemiş Pasaport / Geçici Kimlik Kartı ile birlikte sınavdan en geç 30 dakika önce Yabancı Diller Yüksekokulu önünde hazır bulunmaları gerekir. Öğrenciler, sınav görevlileri tarafından 20 kişilik sınıflara yerleştirileceklerdir. Belgesi olmayan veya eksik olan öğrenci sınava alınmayacaktır

SINAVLA İLGİLİ ÖNEMLI UYARILAR

 1. Sınava girebilmeniz için öğrenci olduğuna dair belge (Kayıt Belgesi) ve Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi (fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı / Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı / Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, T.C. kimlik numaralı sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Mavi Kart, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen fotoğraflı, imzalı, mühürlü ve süresi geçerli Geçici Kimlik Belgesi bu amaçla kullanılabilir.) ibraz etmeniz gerekmektedir. Belge kontrolleri ilgili sınav görevlilerince yapılacak olup, eksik belgesi olanlar sınava alınmayacaktır.

 2. Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kursun kalem ve iz bırakmayan silgi getirmeniz gerekmektedir.

 3. Kimlik kontrolleri, üst araması ve salona yerleştirme işlemlerinin zamanında tamamlanabilmesi için sınavdan en az 30 dakika önce sınav binasında hazır bulunmanız gerekmektedir.

 4. Sınav binasına maske ile gelmeniz gerekmektedir.


  • 2021-09-07 11:03:47
  • 427

Actual News