2019-2020 Eğitim - Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Yatay Geçiş ( Başarı Puanı - Kurum İçi) Sonuçları ve Kayıt İşlemleriSevgili Öğrenciler;

 

2019 - 2020 Eğitim-Öğretim yılı güz yarıyılında Üniversitemize Kurumlararası  Yatay Geçiş(Başarı Puanı ve Kurum İçi ) hakkı  kazanan adayların kesin kayıt işlemleri aşağıda belirtilen tarihlerde ve adreste yapılacaktır.TIP FAKÜLTESİ YATAY GEÇİŞ(BAŞARI PUANI) SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ


 YATAY GEÇİŞ (KURUM İÇİ) SONUÇLARI İÇİN  TIKLAYINIZ


Kayıt Tarihi:

Asiller             : 05 - 07 Ağustos 2019

Yedekler         : 08 - 09 Ağustos 2019

 

Kayıt Yeri:

İlçelerde bulunan okullarımızın kayıtları ilçe okullarda, Denizcilik Meslek Yüksekokulu, Denizcilik Fakültesi, Mersin Meslek Yüksekokulu’nun kayıtları Tece Kampüsünde, diğer okulların kayıtları ise Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında (Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü   Yenişehir/MERSİN) yapılacaktır.

 

Kayıt İçin Gerekli Belgeler:


1-2 adet Fotoğraf (Son altı ay içinde adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş 4 adet 4,5cm x 6cm boyutunda fotoğraf. Fotoğrafların arkasına öğrenci numaranızı, adınızı ve soyadınızı yazın)

2-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.

3-Öğrenim Ücreti Dekontu (İkinci öğretim ve Uzatan Eğitim-Mersin Meslek MYO öğrencileri için Katkı Payının ödendiğini gösterir banka dekontu Ücreti tahsil edecek olan banka personelinin tahsilatın; "Kurum tahsilat-Mersin Üniversitesi Harç Bölümü" 'den Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ile arama sonucu yapılacağı konusunda bilgilendirilmesi yararlı olacaktır. Ödemeleri ayrıca Ziraat Bankası online işlemler menüsünden Ödemeler-Eğitim-Üniversite/Harç menüsünden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı girerek ödeyebilirsiniz.)

4 - Eğitim görmekte olduğunuz üniversiteden alınacak  yatay geçiş yapmasında sakınca yoktur İbaresi bulunan  yazı. (Bu yazı yatay geçiş başvurusu kabul edilen ve kayıt yapmak isteyen öğrencilerden istenecektir.)

5-Kayıt Bilgi Formu.

6-Öğrenci Kayıt Belgesi.

  

Kaydınızın tamamlanabilmesi için Ön Kayıt İşlemlerini eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Bu sistem kayıt işlemlerinizi olabildiğince hızlı ve basit bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Sürecin nasıl işleyeceği konusunda aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

 

1.Öğrenci Numaranızı Edinin:(01/08/2019 tarihinden sonra)

 http://oibs.mersin.edu.tr/ adresinden Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi giriş sayfasını açın. Bu sayfada bulunan «Öğrenci No. Sorgula» sekmesini açıp gelen ekranda Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranız, doğum tarihinizi ve ekranda görünen doğrulama kodunu girip « Sorgula» butonuna basarak üniversite yaşantınız boyunca kullanacağınız Öğrenci Numaranızı öğrenin.

 Öğrenci numaranızın ilk iki hanesi kayıt yılınızı, takip eden üç hanesi bölüm/program kodunuzu, son üç hanesi de kayıt sıra numarasını ifade etmektedir.

 2. Öğrenim Ücreti Ödemesini yapın:

İkinci Öğretim ve Uzaktan Eğitim (Mersin Meslek Yüksek Okulu) öğrencileri öğrenim ücreti Ödemelerinizi Yapın.

 Ödemelerinizi Havale veya EFT İle Yapmayınız.

Ödemelerinizi Ziraat Bankası atm lerinden veya ziraat internet bankacılığı online(web)  üzerinden sırasıyla; Ödemeler->Eğitim->Üniversite Ödemeleri->Mersin Üniversitesi

menülerini takip ederek T.C. kimlik numaranızı ilgili alana girmek suretiyle yapabilirsiniz.

 Tüm Ziraat Bankası şubelerinden ödemenizi yapabilirsiniz. Dekontları kesin kayıt esnasında ibraz etmek üzere saklayın.

 Öğrenci Numaranızı ve Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı belirtmeden ödeme yapamayacağınızı unutmayın. Bu bilgilerin doğruluğu kayıt işleminin devam edebilmesi bakımından kritik önem taşımaktadır.

 

3. Kişisel Bilgilerinizi Güncelleyin:

Ödemelerinizi tamamladıktan sonra, http://oibs.mersin.edu.tr/ adresinden, «Sisteme Giriş» sekmesi aktif iken, Kullanıcı Adınız (Öğrenci Numaranız) ve Şifreniz ile giriş yapın. İlk kullanımda şifreniz Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numaranız olarak düzenlenmiş olacaktır. Kayıt işlemlerinden sonra ÖİBS'ye yapacağınız ilk girişte şifrenizi mutlaka değiştirin ve kimseyle paylaşmayın.

 

Açılan ekranda «Ön Kayıt» sekmesinden güncellenmesi istenen tüm bilgileri girip kaydedin. Bu bilgilerin doğruluğu öğrenciliğiniz süresince ve takiben de mezuniyetinizde sorun yaşamamanız bakımından kritik önem taşımaktadır. Kaydettikten sonra kayıt sırasında gerekli olacak belgeleri yazdırın.

 

·      Öğrenci Kayıt Belgesi (1 Adet Yazdırılacak)

·      Kayıt Bilgi Formu (1 Adet Yazdırılacak)

 

4. Kayıt tarihinde ve saatinde kayıt yerinde hazır bulunun.

 

Not: Kayıtlar şahsen veya noter vekaleti verilen kişi aracılığı ile yapılabilecektir.

 

Not: Asil adayların kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra boş kalan kontenjanlar 07.08.2019 tarihi mesai bitiminden sonra  Üniversitemiz web sayfasında (www.mersin.edu.tr) ilan edilecektir.

 


  • 2019-08-05 11:47:12
  • 34166